Ana Sayfa Eğitim YKS(Tyt-Ayt) Ertelenecek mi?

YKS(Tyt-Ayt) Ertelenecek mi?

Yazar Mahmut Akdağ

“YKS sınavı ertelenecek mi” sorusu son zamanlarda çok fazla sorulmaya başlandı. Bu soruya cevap bulabilmek ve belirsizliği gidermek için bazı çıkarımlarda bulunacağım.

Öncelikle yapılan açıklamalara bakalım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında yaptığı açıklamada, “LGS ve YKS sınavlarının gelişmelere göre ileri bir tarihe ertelemeyi gündemimize alabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ise Ziya Selçuk bu konuda açıklama yaptı ve “Uzaktan eğitim ile alınan yeni verilecek konular sınava dahil olmayacak, sadece okullar açıkken işlenen konulardan sınav olacak. ” dedi.

Daha sonra ise bazı sınav tarihlerinin ertelendiği söylendi.

Bu ertelenen sınav tarihlerine bakarsak;

  • 5 Sınav Mayıs
  • 2 Sınav Ağustos
  • 1 Sınav Eylül
  • 1 Sınav da Ekime ertelendi.

2020 Yks(Tyt-Ayt) sınavı 20 ve 21 haziranda yapılacak.Yani bugünden itibaren tam 3 ay var.

Bu bilgilere göre şöyle bir çıkarımda bulunabiliriz. Sınavı ertelemeyi düşünmüyorlar. Fakat olası bir tabloda yani corona virüsün artması halinde erteleme olacaktır.

Son araştırmalara göre corona virüse tedavi ve ilaç bulunmaya başlandı. Fakat yine de virüsü henüz tam olarak tanımadığımız için 3 ay sonrayı kestirmek çok zor.

Bunun için derslerinize çalışmaya devam etmelisiniz. Bu evde kalma dönemini fırsata çevirmek sizin elinizde.

Yks sınavı ertelenecek mi? (Dr Mahmut)

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku