Ana Sayfa Haberler Yerli Koronavirüs Haritası Yayımlandı!

Yerli Koronavirüs Haritası Yayımlandı!

Yazar Engin İnsel
yerli koronavirüs haritası

Geçtiğimiz hafta “Canlı Koronavirüs İstatistikleri Ve Daha Fazlası” adlı bir yazı paylaşmıştım sizlere.Paylaştığım bu yazıda yabancı kaynakların bizlere sunmuş olduğu veriler var idi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son basın toplantısında açıklamış olduğu merakla beklenen koronavirüs tablosu yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Korona Haritası

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan “KORONAVİRÜS COVID-19 DÜNYA HARİTASI” ile virüs salgınını gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Sitede Neler Var ?

1-Tarihçe Bölümü

Üst resimde görmüş olduğunuz gibi;Ülke ve tarih seçimi yaparak o gün girilen Tanı,İyileşen ve Ölüm verilerini görebilirsiniz.

2-Karşılaştır Bölümü

Bu bölümde seçilen tarihlere göre seçtiğin ülkenin Tanı,İyileşen,Ölüm,Günlük Tanı,Günlük İyileşen,Günlük Ölüm verilerini başka seçtiğin herhangi bir ülkenin verileriyle grafiksel olarak karşılaştırabilirsin.

3-Ölüm Oranları Bölümü

Tüm ülkelerin bugüne kadar yaşanılan ölüm sayılarının oranlarını bu bölümde görebilirsiniz.Ayrıca ülke bazında Tanı ve Ölüm sayısı da yine detaylı olarak karşımıza çıkıyor.En üst kısımda ise dünya geneli ölüm oranı,tanı ve ölüm sayısı bulunmaktadır.

4-İlk Tespitler Bölümü

Bu bölümde çok güzel bir veriyle karşı karşıyayız.Bizlere tüm ülkelerdeki İlk Tanı,İyileşen,Ölüm tarihini göstermiş oluyorlar.Örneğin;Türkiye’ye baktığımız zaman.İlk tanı 11 Mart 2020‘de tespit edilmiş.İlk iyileşen kişinin tarihi ise 25 Mart 2020 ve 16 Mart 2020 ise ilk ölen kişinin tarihidir.

İşte O Site!

Yerli haritamıza bu linkten ulaşabilirsiniz. –> https://corona.cbddo.gov.tr

İpucu!

1.Göstermiş olduğum bu bölümlere ulaşmak için; yukarıdaki linki tarayıcınıza yazdıktan sonra karşınıza harita açılmış olacaktır.Hemen sağ üst köşede 3 çizgi alt alta bulunuyor.Oraya tıkladığımız zaman bölümlere ulaşabilirsiniz.Oku takip edin.

2.Aynı zamanda sitenin en son ne zaman güncellendiğini alt tarafda oklarla gösterilen yerden öğrenebilirsiniz.

Bu vakaların,ölümlerin artmasını istemiyorsanız; EVDE KAL,TEDBİRLERE UY!

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku