Ana Sayfa Haberler Yeni araştırma: Covid-19 tedavisi görmüş yaşlı erkekler, plazma bağışı için en güçlü aday

Yeni araştırma: Covid-19 tedavisi görmüş yaşlı erkekler, plazma bağışı için en güçlü aday

Yazar İnönü Güncel

ABD’de Johns Hopkins Bloomberg Kamu Sağlığı Okulu’nda görevli uzmanların liderliğinde yapılan bir araştırmanın sonuçları, “Journal of Clinical Investigation” dergisinde yayımlandı.

İYİLEŞMİŞ 126 KİŞİNİN ANTİKOR SEVİYELERİ İNCELENDİ

“NewsMedicalLifeSciences” sitesinin haberine göre, araştırma çerçevesinde yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanıp iyileşmiş 126 kişinin antikor seviyeleri incelendi.

YAŞLI ERKEKLER PLAZMA BAĞIŞI İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY

Araştırmada, hastanede tedavi görmüş yaşlı erkeklerin, Covid-19 hastalarının tedavisinde plazma bağışı için en güçlü adaylar olduğu tespit edildi.

Uzmanların bulguları, Covid-19’un hücreden hücreye enfeksiyonunu etkisiz hale getirmeyi amaçlayan hücre kültürlerinde plazmanın etkinliğini ve corona virüsün sivri uçlu proteiniyle bağlantılı antikorların seviyesini ölçen çeşitli testlerle elde ettiği kaydedildi.

Bu çalışma yine daha önceki araştırmalar gibi deneklerin antikor seviyeleri ve corona virüsü etkisiz hale getirme potansiyelinin çeşitlilik gösterdiğini, hastaneye kaldırılanların antikorlarının ortalama olarak daha yüksek seviyede ve etkin olduğunu ortaya koydu.


Bu makalenin kısa URL'si: https://inonuguncel.com/fKNlQ

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku