Ana Sayfa Haberler Uçak ve trende maske takmak koşul mu değil mi?

Uçak ve trende maske takmak koşul mu değil mi?

Yazar İnönü Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu taşıma ve hastaneler dışında maske mecburiyetinin kaldırıldığı kararını açıklamasından sonra uçak ve trenlerdeki uygulamalar konusunda farklı açıklamalar geldi.

UÇAK VE TRENDE MASKE MECBURÎ MU?

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca “Maske kullanım mecburiyetinin uçakları da kapsayıp kapsamadığı” sorusu üzerine de yalnızca toplu taşıma ve sıhhat kuruluşlarında hadise sayısı 1.000’in altına inene kadar olmak üzere maske kullanımının sürdüğünü, onun dışında hiçbir alanda maske kullanımı olmayacak halinde açıklama yapıldığını hatırlattı. Koca “Dolayısıyla bunun içine uçaklar da eğitim de kapalı alanlar olmak üzere tüm kurumlar da girmiş olur” dedi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu da öbür bir soruya verdiği karşılıkta süratli trenin toplu taşıma olmadığını söyledi. Karaismailoğlu’nun bu kelamları “Hızlı tren toplu taşıma değilse maske de zarurî değil o zaman” yorumlarına sebep oldu.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku