Ana Sayfa Haberler Trafik sigortası her ay zamlanacak

Trafik sigortası her ay zamlanacak

Yazar İnönü Güncel

Palandöken, yazılı açıklamasında, trafikteki 25 milyon aracın 5 milyonunun zarurî trafik sigortası bulunmadığını bildirdi.

Akaryakıt fiyatlarındaki, araç muayene fiyatlarındaki, MTV ve bakım ölçüm fiyatlarındaki artışların halihazırda birçok vatandaşı etkilediğine dikkati çeken Palandöken, sigorta şirketlerine de zarurî trafik sigortasında her ay yüzde 2,25 artırım yapma yetkisi verildiğini belirtti.

Palandöken, “Zorunlu trafik sigortasının her ay yüzde 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız araç sayısının artmasına neden olur. Esnaf da vatandaş da mecburî olan bu trafik sigortası fiyatlarında indirim beklerken artırım yapılmasından muzdarip.” değerlendirmesini yaptı.

Bu ay itibariyle en düşük trafik sigortası fiyatının 1263 lira olacağını vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:

“Bu durum sigortasız araç sayısıyla birlikte trafikteki tehlikeyi artırmaktan diğer bir işe yaramaz. Zira bu araçların ek olarak aslında akaryakıt, MTV, bakım, muayene, çeşitli ölçüm fiyatları üzere birçok daha masrafı var. Bu masraflar da zorlarken, araç sahipleri mecburî olan bir sigortayı bile yaptırmaya çekinir hale gelecektir.”

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku