Ana Sayfa Haberler Sahurda online alışveriş trafiği 3 kat arttı

Sahurda online alışveriş trafiği 3 kat arttı

Yazar İnönü Güncel

Online pazaryeri GittiGidiyor, ramazan ayında sahur saatlerindeki trafik ve alışveriş tercihlerine ait datalarını açıkladı.

Şirket açıklamasına nazaran, GittiGidiyor’un datalarına nazaran bu yıl 2 Nisan’da başlayan ramazan ayıyla birlikte sahur saatlerinde değişen uyku nizamı kullanıcıların online alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı. Sahur saatleri olan 04.00-05.00 ortasında GittiGidiyor’un site trafiğinde bir evvelki aya kıyasla 3 kata varan artış yaşandı.

Sahurda en çok alışveriş yapılan kategoriler “otomobil, motosiklet ve aksesuar”, “bebek ve anne”, “yapı market ve tamirat”, “kozmetik ve ferdî bakım” ile “ev, dekorasyon ve bahçe” oldu. Platform üzerinden en çok satın alınan eserler ortasında ise bebek bezi, spor ayakkabı, ıslak mendil, cep telefonu kılıfı, kedi maması, cep telefonu, parfüm ve tıraş makinesi yer aldı.

GittiGidiyor’da bu yıl sahur saatlerinde en çok aranan eser cep telefonu oldu. Platform üzerinden aranan öteki eserler ortasında ise kozmetik eserler, ofis yazılım programları, araba ve motosiklet yedek modülleri yer aldı.

Sahur saatleri içinde en çok alışverişin yapıldığı kentler ise İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, İzmir, Antalya, Konya, Şanlıurfa, Adana ve Mersin olarak sıralandı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku