Ana Sayfa Haberler O tarihte tüm kısıtlamalar kaldırılabilir!

O tarihte tüm kısıtlamalar kaldırılabilir!

Yazar İnönü Güncel

Sabah’tan Burak Çelik’in haberine nazaran;

Prof. Dr. Deniz Odabaş,” Bayram sonrası hadise sayılarında küçük artışlar olsa da bunun vefat sayılarına tesir etmeyeceğini belirterek atılabilecek adımları sıralarken Türkiye, sıhhat çalışanlarının özverisi, süratli aşılama ve sıhhat altyapısının güçlü olmasıyla salgını âlâ yöneten ülkeler ortasında dünyada birinci sıralarda oldu” formunda konuştu.

Bilim Şurası üyesi Prof. Dr. Deniz Odabaş,” Bayram sonrası hadise sayılarında küçük artışlar olsa da bunun vefat sayılarına tesir etmeyeceğini belirterek,” Haziran’da havaların ısınması ve olayların binin altına düşmesiyle kalan kısıtlamaların da kaldırılacağını bekliyoruz. Türkiye, sıhhat çalışanlarının özverisi, süratli aşılama ve sıhhat altyapısının güçlü olmasıyla salgını düzgün yöneten ülkeler ortasında dünyada birinci sıralarda oldu” formunda konuştu.

Bilim Şurası üyesi Prof.Dr. Deniz Odabaş SABAH’ a salgınla ilgili son durumu kıymetlendirdi. Odabaş’ın açıklamaları şöyle:

KALAN KISITLAMALAR DA KALKIYOR

Bayramlarda hareketlilik ve temas bir ölçü artabiliyor. Bayram sonrası hadise sayılarında küçük artışlar olsa da bu vefat sayılarına tesir etmez.

Haziran’da havaların ısınması ve olayların binin altına düşmesiyle kalan kısıtlamaların da kaldırılacağını bekliyoruz. Bizlerin de hatırlatma dozlarımızı ihmal etmememiz gerekiyor.

Bilhassa 50 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın hatırlatma dozlarını bir an evvel yaptırmalarında yarar var.

TÜRKİYE DÜNYADA BİRİNCİ SIRALARDA

Pandemi sürecinde eksiklerimiz tabi ki olmuştur. Fakat salgın devri denetimli bir formda geçti, eldeki kaynaklar tesirli bir formda yönlendirildi. Hem alanda hem de hastanelerde koordineli bir halde gayret verildi. Bölge tabanlı güzel bir hadise idaresi oldu.

Pandemide birçok Avrupa ülkesi sıhhat altyapısındaki aksaklıklar nedeniyle sorun yaşarken 81 vilayetimizin hiçbirinde sıhhat hizmet kapasite aşımı yaşanmadı.

Türkiye, sıhhat çalışanlarının özverisi, süratli aşılama ve sıhhat altyapısının güçlü olmasıyla salgını âlâ yöneten ülkeler ortasında dünyada birinci sıralarda oldu.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku