Ana Sayfa Haberler Meteoroloji 20 il için uyardı!

Meteoroloji 20 il için uyardı!

Yazar İnönü Güncel

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 26 Nisan hava durumu varsayımlarını açıkladı. Buna nazaran, 20 vilayette sağanak yağış tesirli olacak. Birtakım bölgeler de ise yer yer pus ve sis hadisesi yaşanacakken birtakım bölgelerde ise yer yer toz taşınımı meydana gelecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey ve doğu bölümlerinin modüllü ve çok bulutlu, Salı günü Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Edirne, Kırklareli, Sivas, Kayseri ve Malatya etrafları ile Kastamonu ve Karabük’ün güneyinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu ile Hatay ve Osmaniye etraflarında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

MARMARA

Kesimli bulutlu Salı Edirne ve Kırklareli etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesitlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 12°C, 23°C

Kesimli bulutlu, yarın (Salı) çok bulutlu, kısa müddetli ve lokal gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 11°C, 24°C

Modüllü bulutlu

KIRKLARELİ 11°C, 24°C

Kesimli bulutlu Salı çok bulutlu, kısa müddetli ve lokal gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 13°C, 27°C

Kesimli bulutlu

EGE

Modüllü ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

A.KARAHİSAR 9°C, 26°C

Kesimli bulutlu

DENİZLİ 14°C, 29°C

Modüllü ve az bulutlu

İZMİR 14°C, 28°C

Modüllü ve az bulutlu

MANİSA 13°C, 27°C

Modüllü ve az bulutlu

AKDENİZ

Kesimli ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Hatay ve Osmaniye etraflarında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

ADANA 17°C, 30°C

Modüllü ve az bulutlu

ANTALYA 15°C, 23°C

Az bulutlu

HATAY 14°C, 29°C

Modüllü ve az bulutlu

MERSİN 16°C, 24°C

Kesimli ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Modüllü ve az bulutlu, yarın doğusu çok bulutlu, Kayseri ve Sivas etraflarının öğlenden sonra mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ANKARA 11°C, 26°C

Kesimli ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 10°C, 24°C

Kesimli ve az bulutlu

KONYA 12°C, 28°C

Modüllü ve az bulutlu

YOZGAT 10°C, 25°C

Modüllü ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Modüllü bulutlu Salı Karabük ve Kastamonu’nun güneyinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç bölümlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 7°C, 21°C

Modüllü bulutlu

DÜZCE 11°C, 25°C

Kesimli bulutlu

KASTAMONU 9°C, 25°C

Kesimli vakitle çok bulutlu, Salı güneyinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor

ZONGULDAK 13°C, 17°C

Kesimli bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, yarın iç kısımları modüllü ve çok bulutlu, Gümüşhane ve Bayburt etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kıyı kesitlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AMASYA 13°C, 28°C

Az bulutlu ve açık

SAMSUN 11°C, 17°C

Az bulutlu ve açık

TOKAT 13°C, 28°C

Az bulutlu ve açık

TRABZON 13°C, 18°C

Az bulutlu ve açık, gece ve sabah yer yer puslu ve sisli

DOĞU ANADOLU

Modüllü bulutlu, Salı bölgenin doğusu ile Malatya etraflarının kısa vadeli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ERZURUM 6°C, 22°C

Kesimli bulutlu, Salı kısa müddetli ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

KARS 5°C, 21°C

Modüllü bulutlu, Salı kısa vadeli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

MALATYA 11°C, 29°C

Kesimli bulutlu Salı kısa vadeli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

VAN 7°C, 17°C

Modüllü bulutlu Salı kısa periyodik ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Kesimli ve az bulutlu, yarın vakitle doğusu modüllü ve çok bulutlu, Batman ve Siirt etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Bölgenin güney kısımlarında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

DİYARBAKIR 13°C, 27°C

Modüllü ve az bulutlu

GAZİANTEP 14°C, 30°C

Kesimli ve az bulutlu

SİİRT 14°C, 25°C

Kesimli ve az bulutlu, yarın vakitle kesimli çok bulutlu ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor

ŞANLIURFA 17°C, 31°C

Kesimli ve az bulutlu

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku