Ana Sayfa Haberler Mayıs ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Mayıs ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Yazar İnönü Güncel

Mayıs 2022 sınıflandırma periyodunda silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti için bekleyişi sürüyor.

Vatani vazifesi yapmak için sabırsızlanan adaylar, Mayıs ayı askerlik yerlerinin ne vakit açıklanacağını merak ediyor.

Ulusal Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından, Mayıs celbi askerlik yerlerinin açıklanacağı tarih duyuruldu.

Mayıs ayının yaklaşması ve bu duyurunun akabinde, “Mayıs ayı askerlik yerleri ne vakit açıklanacak?” sorusu gündeme geldi.

Pekala, Mayıs ayı askerlik yerleri ne vakit açıklanacak? İşte karşılığı…

Maysı ayı askerlik yerleri ne vakit açıklanacak?

Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime nazaran; Mayıs 2022 askerlik sınıflandırma sonuçları 29 Nisan 2022 Cuma günü e-Devlet sistemi üzerinden yayınlanacak.

Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden tabi oldukları Celp ve sevk periyodunda sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha evvelki sınıflandırma devirlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

  • Yedek Subay/Astsubay Adayları, Erbaş/Er (1nci Grup) 12 Mayıs 2022
  • Erbaş/Er (2nci Grup) 09 Haziran 2022
  • Erbaş/Er (3ncü Grup) 21 Temmuz 2022

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku