Ana Sayfa Haberler Malatya’da ramazan davulcuları bahşiş almadıkları 18 apartmanın kapısını çaldı.

Malatya’da ramazan davulcuları bahşiş almadıkları 18 apartmanın kapısını çaldı.

Yazar İnönü Güncel

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde  bahşiş alamayan Ramazan davulcusu 2 kişi işaretledikleri 18 apartmanın kapısını çaldı. Peş peşe gelen şikâyetlerin ardından 2 zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

1 Mayıs’ta Battalgazi ilçesine bağlı Kernek ve Hasan Varol Mahallelerinde Ramazan ayı dolayısıyla mahallelerde davulculuk yapan 2 kişi arefe günü bölgelerinde bahşiş toplamaya çıktı.

Mahallerinde kapı kapı gezen 2 davulcu bahşiş alamadıkları kapılara ise işaret bıraktı. İşaretlenen 18 kapı daha sonra çalınırken, peş peşe gelen şikayetler üzerine polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Yapılan incelemelerde kapıları çalan 2 kişi tespit edilirken, gözaltına alınan zanlıların ramazan davulcuları olduğu ortaya çıktı. Zanlılar polis merkezindeki ifadelerinde ‘Ramazan Bayramı’ dolayısıyla bahşiş topladıklarını, para vermeyen bina ve apartmanların kapılarına işaret koyduklarını’ belirttikleri öğrenildi.  2 davulcuya 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 37. maddesine istinaden ‘Çevreye Rahatsızlık Verme’ suçundan idari işlem yapıldığı bildirildi. (İHA)

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku