Ana Sayfa Haberler Malatya öğretmenevine İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak!

Malatya öğretmenevine İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak!

Yazar İnönü Güncel

Malatya Öğretmenevi ve Akşam Sanat okulu personel alımı için 5 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un Malatya iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre öğretmenevine 3 adet en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak.

Malatya öğretmenevine personel alımı için başvurular bugün başladı ve 9 Mayıs 2022 tarihinde sona erecektir. İş Başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şekline yapılacak olup, başvuru ekranı için aşağıda link verilmiştir.

Peki, öğretmenevine hangi mesleklerden personel alınacak? İstenilen başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar..

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak,

Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine, özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak,

Askerlik ile ilişiği bulunmamak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,
Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışma durumunda bir engel durumu olmaması gereklidir.

Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi ve/veya kronik hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekmektedir.

Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular İŞKUR’un internet sitesinden 09/05/2022 – 13/05/2022 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İl Müdürlüğümüz ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

KURA İŞLEMLERİ

İŞKUR tarafından kura çekilişi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekiliş tarihi 25/05/2022 saat 14:00 olarak belirlenmiştir.

Talebe başvuran adayların SGK Dökümü yada Bonservis evraklarını en geç 20.05.2022 tarihi mesai bitimine kadar Malatya Öğretmenevi ve Akşam Sanat okuluna teslim etmeleri gerekmektedir.

Kura çekilişi ilgili noter huzurunda gerçekleştirilecek olup tüm başvuru sahipleri arasından, açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve yedek aday belirlenecektir.

ÖZEL ŞARTLARI

Talebe Başvuracak Adaylarda;

En az İlköğretim mezunu olmak,
Garson(Servis Elemanı) mesleğinde en az 6 ay çalıştığını SGK dökümü ile belgeleyebilmek,
Malatya merkez ilçe sınırları içerisinde ikametgâh etmek şartları aranmaktadır.

Başvuru Ekranı İçin Tıklayınız

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku