Ana Sayfa Haberler Maaşlar bayramdan evvel yatacak mı? Emekli sandığı, engelli ve yaşlı aylıkları…

Maaşlar bayramdan evvel yatacak mı? Emekli sandığı, engelli ve yaşlı aylıkları…

Yazar İnönü Güncel

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, maaş ödemeleri de merak konusu oldu.

Başta emekliler olmak üzere 65 yaş aylığı, engelli maaşı ve konutta bakım fiyatı alanlar, “maaşlar bayramdan evvel yatar mı” sorusunu gündeme taşıdı.

Bu sene 2 Mayıs’a denk gelen Ramazan Bayramı’nda SGK ve Bağkur emeklileri maaşlarını çoktan almış olacak. Lakin ayın birinci günlerinde ödenen emekli sandığı emeklileri için erken ödeme olacak mı merak ediliyor.

Öte yandan 65 yaş aylığı, engelli maaşı ve meskende bakım ödemesi alanlar da maaşların erken yatıp yatmayacağını sorguluyor.

Pekala maaşlar bayram öncesi yatacak mı? Bağkur, engelli, yaşlı aylıkları ne vakit ödenecek? İşte son gelişmeler…

Emekli maaşları bayramdan evvel yatar mı?

Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaşı ödemlerinde yığılmanın önüne geçmek için emekli aylık ödemelerini farklı günlerde gerçekleştiriyor.

4/c kapsamında (Emekli Sandığı) emekli olan şahıslar her ayın 1 – 5’i arasında maaş ödemelerini alırken, SSK ve Bağ Kur emeklileri için 17 ve 28 ortasında ödeme gerçekleştiriliyor.

Emekli vatandaşların emekli maaşları şayet cumartesi gününe denk geliyorsa cuma günü, pazar gününe denk geliyorsa pazartesi günü alırlar.

Bu yıl 2 Mayıs’a denk gelen Ramazan Bayramı için SGK ve Bağkur emeklileri maaşlarını almış olacak.

Şimdi resmi bir açıklama gelmese de, evvelki yıllarda emekli maaşları bayramlardan evvel ödenmişti.

Emekli sandığı emeklileri için ise, maaşların bu sene bayrama denk gelmesi nedeniyle erken ödeme talimatının verilmesi bekleniyor.

Engelli maaşları bayramdan evvel yatar mı?

Engelli ve meskende bakım maaşının bayramdan evvel verilip verilmeyeceği konusunda şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat geçtiğimiz bayram öncesi maaşlar hesaplara aktarılmıştı. Emsal bir kararının bu bayram da alınması bekleniyor.


İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku