Ana Sayfa Teknoloji iPhone 12 Mini hakkında bilinen 5 özellik

iPhone 12 Mini hakkında bilinen 5 özellik

Yazar İnönü Güncel

Apple, dün merakla beklenen iPhone 12 ailesinin tanıtım tarihini açıkladı. 13 Ekim’de gerçekleştirilecek Apple Etkinliği’ne 5 gün kala, sızıntılarda çoğu kez ismi ve özellikleri geçen iPhone 12 Mini modelinin şuan için bilinen bazı özelliklerini sizler için toparladık. İşte iPhone 12 mini hakkında bildiğimiz 5 özellik.

iPhone 12 Mini hakkında bilinen 5 özellik

Apple’ın internet sitesinde, iPhone 12 tanıtım etkinliğinin 13 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 20:00’da başlayacağı açıklandı. Apple bu etkinlikte iPhone 12 dışında çok uzun zamandır konuşulan AirTag’ini de tanıtabilir gibi duruyor. Etkinlik görselindeki halkalar AirTag, “Hi, speed” ifadesi ise 5G destekli iPhone 12 habercisi olarak yorumlanıyor.

3 farklı iPhone 12 modelinin olacağı sızıntılarda ayyuka çıkmışken, bizler de iPhone 12’nin en küçük versiyonu olarak gözüken iPhone 12 Mini’nin bilinen 5 özelliğine yakından baktık.

Görüntü Teknolojisi

‌iPhone 12‌ mini’nin LCD’den daha zengin renkler ve daha gerçek siyahlar için Y-OCTA entegreli esnek bir OLED ekrana sahip olması bekleniyor .

Ancak ‌iPhone 12‌ mini’nin ekranının bazı ufak dezavantajları olması bekleniyor. ‌iPhone 12‌ Pro ve ‌iPhone 12‌ Pro Max’in daha canlı, gerçeğe yakın renkler için 10 bit renk ve XDR sınıflandırmasının yanı sıra daha zengin renk geçişleri çeşitliliğine sahip olacağı bildirildi.

Ek olarak 120Hz ProMotion ekrana sahip bazı ‌iPhone 12‌ modellerinde oldukça karışık söylentiler olmasına rağmen, ‌iPhone 12‌ mini’nin 120Hz ekrana sahip olmadığı hakkındaki söylentiler tutarlı. Özellik ‌iPhone 12‌ serisinde görünüyorsa, muhtemelen Pro modelleri ve hatta yalnızca Pro Max modeli için ayrılmıştır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku