Ana Sayfa Teknoloji iOS 14.2 Beta 2 ile yeni emojiler geliyor!

iOS 14.2 Beta 2 ile yeni emojiler geliyor!

Yazar İnönü Güncel

Apple’ın iOS 14 sürümünden sonra test edilmeye başlanan iOS 14.2 Beta 2 için çalışmalara başladı. Bu kapsamda birinci sürümün ardından iOS 14 Beta 2 de geliştiricilerin kullanımına sunuldu. iOS 14.2 Beta 2 ile birbirinden farklı yeni emojiler işletim sistemine geliyor.

iOS 14.2 Beta 2 ile yeni emojiler geliyor!

iOS 14.2 sadece sorunları ve problemleri halletmekle kalmayacak, aynı zamanda yeni tasarlanmış emojileri de kullanıma sunacak.Emojipedia’nın haberine göre emojilerde kabarcık çay, mühür, tüy ve benzeri yeni seçenekler yer alıyor

Bu emojiler, Unicode Konsorsiyumu tarafından Emoji 13.0 sürümünün bir parçası olarak bu yıl onaylanmıştı. Apple‘da bugüne kadar hiç görülmeyen farklı iki tip emoji arasında gözyaşı ile birlikte gülen bir yüz ve şaka gözlüğü takan ayrı bir yüz de seçenekler arasında yer alacak.

Bu yıl iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarına farklı cilt tonu ve yeni cinsiyetler de olmak üzere 117 farklı emoji sunulacak.

Şu anki Beta sürümü geliştiriciler tarafından kullanılabilir durumda. Fakat diğer kullanıcılar için Public Beta sürümünün kısa bir süre sonra aktif hale gelmesi bekleniyor.


Bu makalenin kısa URL'si: https://inonuguncel.com/fDxLt

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku