Ana Sayfa Haberler İnternet Üzerinden Gezebileceğiniz Hayvanat Bahçeleri Ve Akvaryumlar

İnternet Üzerinden Gezebileceğiniz Hayvanat Bahçeleri Ve Akvaryumlar

Yazar Bekir Göktuğ

Corona virüs salgını tüm dünyayı etkiliyor. Salgından korunmak için evinde kalan aileler ve çocuklar için internet üzerinden gezilebilecek hayvanat bahçeleri ve akvaryumları araştırdık. Çocuklarınız penguenlerin nasıl beslendiklerini izleyebilir, köpek balıklarını keşfedebilir, pandaların oyunlarına katılabilirler. İşte çocuklar için evde kalmayı keyifli hale getirecek internet üzerinden gezebileceğiniz hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar…

CINCINNATI HAYVANAT BAHÇESİ VE BOTANİK PARKI

Cincinnati Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, corona virüsün yayılmasını engellemek için kapılarını ziyaretçilere kapattı. Ancak hayvanat bahçesinin Facebook ve Youtube hesapları üzerinden safariye devam edebilirsiniz. Haftanın yedi günü hayvanat bahçesindeki hayvanları izleyebilirsiniz. 

Burada—-> facebook.com/cincinnatizoo/

Burada—-> https://www.youtube.com/user/CincinnatiZooTube/videos

ATLANTA HAYVANAT BAHÇESİ

Corona virüs nedeniyle Atlanta Hayvanat Bahçesi de kameralarını online tura açtı. Atlanta Hayvanat Bahçesi Yönetimi canlı yayınını “Corona virüs salgınının tüm hayatımıza temas ettiği bir dönemde, dünyanın dört bir yanındaki insanların PandaCam’de sevinç bulmasından gurur duyuyoruz” diyerek paylaştı.

Hayvanat bahçesindeki pandaların oyunlarını, beslenme saatlerini ve gün içinde neler yaptığını canlı olarak izleyebilirsiniz.

Burada—-> Link

HOUSTAN HAYVANAT BAHÇESİ

Corona virüsün yayılmasını yavaşlatmak için Houston Hayvanat Bahçesi de kapılarını üç hafta kapattı. Aynı zamanda Houston Hayvanat Bahçesi, kameralarını online ziyaretçilere açtı. Web kamerasıyla online ziyaretçiler filler, zürafalar, goriller, şempazeler ve gergedanları görebilirler.

Burada—-> https://www.houstonzoo.org/explore/webcams/

OREGON HAYVANAT BAHÇESİ

Oregon Hayvanat Bahçesi, corona virüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için halk sağlığı önerilerini takiben 17 Mart Salı günü geçici olarak kapılarını kapattı. Oregon Hayvanat Bahçecisi sakinlerini ve onlarla ilgili özel videoları Facebook hesabından görebilirsiniz.  

Burada—-> Link

MONTEREY BAY AQUARIUM

Hayvanat bahçeleri gibi, birçok akvaryum da sakinlerinin ne yaptığını göstermek için canlı yayınlar yapıyor. Bunlardan biri de Monterey Bay Aquarium. Akvaryum su samuru, denizanası, köpekbalığı, penguenlerden oluşan sakinlerinin hayatlarını canlı olarak yayınlıyor.

Burada—-> Link

SHEDD AKVARYUMU

Chicago’daki Shedd Akvaryumu da corona virüs nedeniyle kapandı. Yetkililer, “Bu süre zarfında sizi akvaryumda karşılayamayacağımızdan hayal kırıklığına uğramış olsak da, corona virüsün daha fazla yayılmasını durdurmak için sosyal izolasyon çabalarında üzerimize düşeni yapıyoruz” diye açıklama yaptı.

Shedd Akvaryumu sosyal medya adreslerinden paylaştıkları videolarla evde kalanlarla videolarını paylaşıyor.

Burada—-> Link

PASİFİK AKVARYUMU

Pasifik Akvaryumu penguen, tropik resifler, köpekbalığı, deniz analarından oluşan sakinlerinin hayatlarını canlı olarak yayınlıyor.

Burada—-> http://www.aquariumofpacific.org/exhibits/webcams

SAĞLICAKLA KALIN İNÖNÜ GÜNCEL AİLESİ…

KAYNAK

https://www.ntv.com.tr/galeri/seyahat/cocuklar-icin-internet-uzerinden-gezebileceginiz-hayvanat-bahceleri-ve-akvaryumlar,nc0dw5uQBkiKL8qkjlaMfg/d2qVw-TqlUOxDfwzKhZCUQ

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku