Ana Sayfa Haberler Havalar ne zaman düzelecek? – Haritalı

Havalar ne zaman düzelecek? – Haritalı

Yazar İnönü Güncel

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar ve Kütahya’nın doğu kesitlerinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz ile Sinop, Bartın, Kastamonu, Artvin, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Siirt etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in iç kesitleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuzey tarafından kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Değerli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; çoklukla kuzey, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney istikametlerden hafif orta sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesitleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İKAZLAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta Karadeniz ile, Sinop, Bartın, Kastamonu, Artvin, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Siirt etraflarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Akdeniz’in iç bölümleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı önlemli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku