Ana Sayfa Haberler Fahrettin Koca’dan ‘Yeni Dönem’ Sinyali

Fahrettin Koca’dan ‘Yeni Dönem’ Sinyali

Yazar İnönü Güncel

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, ‘Dünya gündemini 2 yıldır esir alan koronavirüs salgını hala gündemimizde olsa da artık zihnimizden çıkarma vakti gelmiştir. Bundan sonra şahsî kollayıcı önlemler ve aşıyla korunup günlük hayatımızı sürdürmek istiyoruz’ dedi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bursa’da koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı. Koca, ‘Çarşamba günü toplanacak Bilim Konseyimizde salgında gelinen noktayı ele alacağız. Bu toplantı, Bilim Konseyi’nin en değerli toplantılarından biri olacaktır’ dedi.

“Omicron öncesi hastane yükümüz şu an Türkiye’de 4’te 1’e inmiş durumda”

‘Salgın her geçen gün gündemimizden çıkmaya başladı’ diyen Koca, şu sözleri kullandı: 

’20’nin üzerinde vilayette Covid ağır bakımlarında hastamız yok. 65 yaş üstü kronik hastalığı olan bireylerin kendilerini muhafazaları ancak öbür taraftan herkesin hatırlatma dozunu gündemde tutmalarını, zati muhakkak yaşın üzerinde ve kronik rahatsızlığı olanlar için de yerli ilacımız var. Önümüzdeki periyot artık kısıtlamalarla değil ferdî tedbirlerin grip gibisi devreye gireceği periyotta oluyoruz. Omicron öncesi hastane yükümüz şu an Türkiye’de 4’te 1’e inmiş durumda’

Koca, yerli insülin üretimiyle ilgili soruyu, ‘Şu an piyasada kullanılan insülinlerin yüzde 85’ini oluşturan bir davet oldu. Başkalarına de Ar-Ge çalışmalarında takviye veriyor olacağız. Önümüzdeki devirde hücreden itibaren insülin üretimini yapmak istiyoruz’ halinde yanıtladı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku