Ana Sayfa EğitimKişisel Gelişim Erkekler için kadınlarla iletişim kurma

Erkekler için kadınlarla iletişim kurma

Yazar Emrecan DAT

Kadın arkadaş ile iletişim kurabilmek için öncelikle onları anlamanız gerekiyor. Önceden belirtmekte fayda var, bir kadını %100 anlamak imkânsızdır ancak biraz çaba gösterirseniz onları anlayabilir ve isteklerine cevap verebilirsiniz.

Bir kadından bir şey istemeye çekindiğimiz durumlar çok fazla oluyor. Onun kadın olduğunu unutmadan tatlı ve güler yüzlü bir şekilde karşısına çıkıp konu odaklı olmalıyız ve merhaba nasılsın faslından sonra benim şuna ihtiyacım var diye dile getirmemiz gerekli yoksa insan yapısı olarak düşünceleri farklı yorabiliyoruz.

Aynı sorunu iş hayatında da yaşıyoruz çünkü bizlere üniversite nasıl konuşmamız gerektiğini öğretmiyorlar. Bize sadece teoriyi öğretiyorlar yaşamayı değil.

Mesela kadın bir patronunuz var iş görüşmesine gideceksiniz

Kadınlar duyguları bakımından erkeklerden daha çok düşünürler fakat duygularını genel olarak 2 planda tutarlar bu yüzden duygusal konuşmalardan kaçının ve güler yüzünüzü bozmayın sizin pozitif enerjinizi hissetmesi gereklidir. Negatif enerjinizi hissettiği zaman olumsuz cevaplar verebilir.

Gelelim konuşmamıza ve davranışlarınıza,

Üslup iletişimin en önemli unsuru denilebilecek kriterlerden biridir. Sadece kadınlara değil tüm bireylerle ikili ilişkiler ve iletişim noktasında üsluba dikkat edilmelidir ama konumuzun temelinde kadınlardan bahsettiğimiz için şuanda da merkeze kadını alarak durumu tekrardan ele alacağız, bir kadınla iletişim kurarken yakın bir arkadaşımızla ya da samimi olduğumuz biriyle konuşur gibi değil de daha ciddi bir tavır takınmak gerekiyor ( buradaki ciddiyetten kastımız kasıntı olmak ya da üst perdeden konuşmak değil ) siz de takdir edersiniz ki; bir erkeğin başka bir erkekle iletişimi, bir erkeğin başka bir kadınla kurduğu iletişimden daha farklıdır. Bu sınırlara dikkat etmek gerekir. Bunu sadece bir kadınla nasıl iletişim kurmalıyım probleminden ziyade kendimize saygımızı nasıl kaybetmeden nasıl karakterimizi ortaya koyarız olmalıdır. Çünkü iletişim şekli tamamen karakteri ortaya koyar ve bu durumda da devreye kişinin kendine karşı kaybetmemeye çalıştığı saygı girer. Zaten kişinin odağında kendi karakteri olduğu sürece de karşımda bir kadın var çok dikkatli olmalıyım durumuna  girmeden zaten ben buyum kendimi biliyorum ve bunu karşımdaki insana da zaten hissettirdiğimi düşünüyorum diyerek iletişim ve davranış noktasında hiç zorluk yaşamadan, monologdan diyaloğa geçiş sağlanmış olacaktır .

Evet bunları yaptığımız taktirde anlaşmama durumu olmayacaktır diye ümit ediyorum ama tabi ki insanın ruh hali ve her kadının farklı olduğunu düşünürsek sadece genelleme yapabiliriz kesin konuşamayız.


Bu makalenin kısa URL'si: https://inonuguncel.com/jgvWj

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku