Ana Sayfa Haberler Elon Musk, satın almak istediği Twitter’ın idare heyeti ile masaya oturdu

Elon Musk, satın almak istediği Twitter’ın idare heyeti ile masaya oturdu

Yazar İnönü Güncel

The New York Times’ın haberinde, Musk’ın Twitter’ın idare konseyiyle görüşmelere başladığı belirtildi.

Haberde, sürecin süratli ilerlediği ve tarafların satışa dair vakit çizelgesi, mali süreçlerin ayrıntılarını görüştükleri argüman edildi.

Musk, Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladığını açıklamış ve ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan bildirimde, mümkün muahede için 46,5 milyar dolarlık finansmanın taahhüt edildiği kaydedilmişti.

Bildirimde, Musk’ın 21 milyar doları öz kaynak olmak üzere, 33,5 milyar dolarlık kaynak ayırmayı taahhüt ettiği belirtilirken, Morgan Stanley dahil bankaların ise 13 milyar dolarlık kredi sağlamayı kabul ettiği aktarılmıştı.

Daha evvel Twitter’da yüzde 9,2’lik pay satın alan Musk, 14 Nisan’da SEC’e yaptığı bildirimde, Twitter’ın tamamı için pay başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını yaklaşık 43 milyar dolara satın alma teklifinde bulunmasının akabinde Twitter, 15 Nisan’da “zehir hapı” olarak isimlendirilen bir tedbir almıştı. Şirketin idare konseyi, oy birliğiyle hudutlu müddetli hissedar hakları planını kabul etmişti.

Kelam konusu tedbirle potansiyel alıcı dışındaki mevcut hissedarların daha düşük fiyata şirketten daha fazla pay satın alma hakkı korunmuştu. Musk’ın yahut diğer bir yatırımcının şirket paylarının yüzde 15’inden fazlasını satın alması durumunda planın devreye gireceği belirtilmişti.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku