Ana Sayfa TeknolojiSosyal Medya Büyük mutabakat sonrası Twitter kurucusundan Elon Musk yorumu

Büyük mutabakat sonrası Twitter kurucusundan Elon Musk yorumu

Yazar İnönü Güncel

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile Twitter idare heyeti ortasındaki mutabakat Pazartesi günü tamamlandı. Musk, 44 milyar dolar karşılığı toplumsal medya platformunun resmen sahibi olurken, şirket CEO’su Parag Agrawal resmi hesabından yaptığı açıklamada muahedeyi teyit etti.

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk’ın satın alması hakkında fikirlerini paylaştı. “Twitter’ı seviyorum” diyerek açıklamasına başlayan Dorsey, “Benim için kıymetli olan fikir ve hizmettir ve ikisini de korumak için ne gerekiyorsa yapacağım.” sözlerini kullanırken, bir de pişmanlığını lisana getirdi.

Twitter kurucusu: Elon Musk güvendiğim tek tahlil

Jack Dorsey, “Twitter bir şirket olarak benim sürekli tek sıkıntım ve en büyük pişmanlığım olmuştur.” açıklamasıyla, şirket paylarının şu ana kadar borsalarda süreç görmesini kastederek “Wall Street’e ve reklam modeline aittir. Onu Wall Street’ten geri almak, birinci hakikat adımdır.” sözlerine yer verdi.

Prensip olarak hiç kimsenin Twitter’a sahip olması yahut yönetmesi gerektiğine inanmadığının altını çizen Jack Dorsey, “Bir şirket değil, protokol seviyesinde bir kamu malı olmak ister. Fakat şirket olma sıkıntısını çözmesi açısından Elon, güvendiğim tek tahlildir.” cümleleriyle Elon Musk’ın şuuruna olan inancını ortaya koydu.

“Elon’un amaçları doğru”

Twitter kurucusu Jack Dorsey, Elon Musk’ın vizyonuna da değinerek “Elon’un ‘maksimum derecede emniyetli ve geniş kapsamlı’ bir platform yaratma gayesi hakikat olanıdır.” dedi. Ayrıyeten Kasım ayında vazifesi bıraktıktan sonra yerine gelen Hindistanlı Parag Agrawal’ı da tam bu yüzden CEO’luğa uygun gördüğünü şu tabirlerle aktardı:

Bu tıpkı vakitte Parag Agrawal’ın da maksadı. İşte bu yüzden onu seçtim. Şirketi imkansız bir durumdan kurtardığınız için ikinize de teşekkür ederim. Hakikat yolda olduğunuza tüm kalbimle inanıyorum. Twitter herkese açık sohbete hizmet etmeye devam edeceği için çok memnunum.

Jack Dorsey

Öte yandan Twitter CEO’su Parag Agrawal, Elon Musk ile yapılan muahedeyi “Twitter’ın tüm dünyayı etkileyen bir emeli ve alaka seviyesi vardır. Takımlarımızla derinden gurur duyuyoruz ve daha evvel hiç olmadığı kadar kıymetli olan çalışmalardan ilham alıyoruz.” sözleriyle kıymetlendirdi.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku