Ana Sayfa Haberler Bayram öncesi araç satın alacaklar dikkat!

Bayram öncesi araç satın alacaklar dikkat!

Yazar İnönü Güncel

İkinci el araba piyasası ramazan bayramı öncesi hareketlendi. Bayram öncesi araç satın alanlar ekspertizlerde yoğunluk oluşturdu. Firma temsilcileri, tatile yeni alacakları araçlarıyla gidecek vatandaşların ekspertiz denetimiyle satın alma sürecini gerçekleştirmesini söyledi.

Ayrıyeten araç muayenelerinin Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kurumsal evraklı ekspertizler de yaptırmaları öneriliyor. Ekspertiz fiyatları ise ortalama 500 ile bin 500 TL ortasında değişiyor.

“TSE DOKÜMANLI EKSPERTİZ FİRMALARINI TERCİH EDİN”

Ramazan bayramı tatili yaklaşırken 2’nci el araba piyasasında ve ekspertiz firmalarında yoğunluk olduğunu belirten ASOTO eskpertiz firma sahibi Sadrettin Köseoğlu, “Bayram tatili öncesi ikinci el araç alımlarında çok büyük bir hareketlilik var. Bu hareketlilik ekspertiz firmalarına da yansıyor zira çok fazla satın alım olduğu için beşerler araçlarını denetim ettirmeye geliyorlar. 3 aydır işler sakindi lakin bayram tatilinin yaklaşmasıyla yoğunluk başladı. Araç almak isteyenler için bayramdan öncesi tam vakti diyebilirim. İkinci el otomobil alırken kesinlikle bir ekspertize aracınızı götürün. Bilhassa TSE kurumsal evraklı ekspertiz şirketlerini tercih etsinler. TSE dokümanlı yerler de yaptırmak kıymetli zira devlet kontrolünden geçmiş yer olarak görünüyor ve daha inançlı sonuç alabilirsiniz” dedi.

“SON GÜNÜ BEKLEMEYİN”

Yola çıkacak yurttaşların ekspertize uğramadan yola çıkmamaları gerektiğine değinen Köseoğlu, “Bayram tatili yaklaşırken ekspertizlerde yoğunluk artıyor. İkinci el araba alımlarında ekspertiz raporu almadan süreçlerinizi tamamlamayın. Yola çıkacak olanlar kesinlikle bir ekspertize gelip araçlarının yağını suyunu lastiklerini denetim ettirsin. Bakımlarımızı ve denetimlerimizi yaptırdıktan sonra yola çıkalım ki mağdur olmayalım. Bazen burada kuyruk oluyor o yüzden son günü beklemeden, öncesinde gelip araçlarımızın denetimlerini yaptıralım. Ekspertiz fiyatlarımız ortalama 500 ile bin 500 TL ortasında değişiyor” biçiminde konuştu.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku