Ana Sayfa Haberler Altın düşüşte, gram fiyatı 896 lira düzeyinden süreç görüyor

Altın düşüşte, gram fiyatı 896 lira düzeyinden süreç görüyor

Yazar İnönü Güncel

Dün, ons fiyatındaki düşüşe paralel kıymet kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 1 azalışla 897,6 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne de düşüşle başlamasının akabinde saat 10.25 prestijiyle evvelki kapanışına nazaran yüzde 0,2 azalışla 896 liradan süreç görüyor. Tıpkı dakikalarda çeyrek altın 1.469 lira, Cumhuriyet altını da 6.005 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, dün yüzde 1 kıymet kaybetmesinin akabinde şu dakikalarda evvelki kapanışına nazaran yüzde 0,1 azalışla 1.885 dolardan süreç görüyor.

Analistler, devam eden jeopolitik riskler, merkez bankalarına yönelik sıkılaştırma beklentileri ve global büyümeye dair artan tasalarla emtia piyasalarında oynaklığın devam ettiğini bildirdi.

Dolardaki pahalanmanın altının ons fiyatını baskıladığını aktaran analistler, bugünün bilgi gündeminde ABD’de büyüme, Almanya’da enflasyon ve Avro Bölgesinde tüketici itimat endeksi bilgilerinin öne çıktığını kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.850 doların dayanak, 1.900 doların direnç pozisyonunda bulunduğunu söyledi

İlgili Yazılar

Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku