Ana Sayfa Eğitim 500 bin ücretsiz tablet kimlere, ne zaman verilecek?

500 bin ücretsiz tablet kimlere, ne zaman verilecek?

Yazar İnönü Güncel

MEB Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak tablet bilgisayarlara nasıl başvuru yapılacağı herkes tarafından merak ediliyor. Uzaktan eğitime devam eden öğrencilerin canlı dersleri takip edebilmesi için hayata geçirilecek uygulamayla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Cihazların dağıtım süreci  il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilecek. İhtiyaç sahibi öğrenciler tablet bilgisayarlara kavuşacak. Tabletlerin dağıtımında ihtiyaç sahibi öğrenciler, ailenin gelir düzeyi, eğitim alan kardeş sayısı ve yüz yüze eğitime devam etme gibi kriterler belirleyici olacak. Peki ücretsiz tablet için başvuru nasıl yapılır? MEB ücretsiz tablet başvuru linki var mı? İşte 500 bin tablet dağıtımı başvurusu detayları…

 

 

MEB ÜCRETSİZ TABLET NE ZAMAN DAĞITILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çankırı ili programı kapsamında Tüney Köyü İlkokulunu ziyaret etti. Yüz yüze eğitim ve tablet dağıtımına ilişkin açıklama yapan Bakan Selçuk tablet dağıtımının bu haftadan itibaren başlayacağını ifade etti.

 

 

500 BİN ÜCRETSİZ TABLET KİMLERE VERİLECEK?

MEB Bakanlığı tarafından uzaktan eğitime devam eden öğrencilerin ailesinin gelir durumu, eğitim alan kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etmeme durumu, özel gereksinimler tablet dağıtımında belirleyici olacak. Cihazların dağıtımlarını İl Milli Eğitim Müdürlüklerince gerçekleştirilecek. Tablet bilgisayarlar okul yönetimleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı için öğrencilerin veya ailelerin bir başvuru yapması gerekmiyor. Bakanlık ve okullar tarafından ihtiyacı olan öğrenciler tespit edilerek tablet dağıtımı gerçekleştirilecek. 

Yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları aracılığıyla yapılan bilgisayar ve diğer destekler öncelikli ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi için aynı stratejiyle hareket edilerek dağıtılacak.

ESENLER BELEDİYESİNDEN 10 BİN TABLET MÜJDESİ!

Esenler Belediyesi ihtiyaç sahibi 10 bin öğrenci için tablet dağıtımı yapılacağını açıklamıştı. Tablet dağıtımı başvuruları 9 Ekim 2020 tarihinde sona erdi. Esenler Belediyesinden yapılan açıklamaya göre başvuru kurallarına uyan öğrencilerin tabletleri belediye ekiplerince öğrencilere teslim edilmeye başlandı. İşte yapılan açıklama ” 

Kampanyamızın başvuru sayfası 9 Ekim 2020 Cuma günü mesai bitimi itibarıyla kapatılmıştır.

Başvuruda bulunan ve durumları önceden internet sitemizde duyurusu yapılan kurallara uyan öğrencilerimizin tabletleri, belediye ekiplerimiz tarafından sıra ile evlerinde kendilerine teslim edilmeye devam etmektedir.

ACUN ILICALI TABLET KAMPANYASI DAĞITIMLARI

Acun Ilıcalı tarafından uzaktan eğitime başlayacak olan fakat dizüstü bilgisayarı olmayan öğrenciler için düzenlenen kampanyada 7.5 milyon lira toplandı. SMS’ler ile birlikte toplam bağış 10 milyon lirayı buldu.  Acun Ilıcalı tarafından yapılan açıklamaya göre yardım gününde toplanan para Milli Eğitim Bakanlığına aktarılacak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar dağıtımı MEB tarafından yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Daha Fazla Oku